B. proboszcz oskarżony o pedofilię, grozi mu 12 lat

Były proboszcz parafii w pod olsztyńskich Dywitach (Warmińsko-Mazurskie) Antoni W. jest oskarżony o pedofilię oraz wykorzystanie seksualne nastolatka w zamian za pieniądze. Akt oskarżenia w tej sprawie przesłała do Sądu Rejonowego w Olsztynie miejscowa prokuratura.
Ksiądz Antoni W. przebywa w areszcie; grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik prokuratury okręgowej Mieczysław Orzechowski poinformował, że księdzu postawiono cztery zarzuty, w tym trzy dotyczące zachowań seksualnych wobec nieletnich.

Były proboszcz został oskarżony o to, że od września do grudnia 2006 roku co najmniej 7 razy doprowadził do obcowania płciowego 16-latka w zamian za udzielenie korzyści majątkowej. W sumie chłopak miał dostać od księdza 900 zł.

Drugi zarzut to typowa pedofilia. Chodzi o doprowadzenie 14-letniego chłopca do obcowania płciowego i doprowadzenie do poddania się innym czynnościom seksualnym – powiedział Orzechowski.

Śledczy zarzucają także duchownemu posiadanie treści pornograficznych z udziałem nieletnich a także amunicji bez pozwolenia.

Ksiądz Antoni W. był proboszczem w Dywitach od lipca ubiegłego roku. Po zatrzymaniu i postawieniu zarzutów od marca przebywa w areszcie. Na jego miejsce w parafii w Dywitach metropolita warmiński wyznaczył jako administratora innego duchownego.

[2007] StopPedofilom.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: