Ksiądz aresztowany

Pod zarzutem molestowania seksualnego dzieci sąd aresztował na trzy miesiąca proboszcza z miejscowości Połoski koło Białej Podlaskiej.

43-letni ksiądz Zbigniew Sz. został zatrzymany w piątek, po tym jak na policję zgłosili się rodzice pięciu dziewczynek. Uczennice klas I-III miejscowej szkoły podstawowej, dziewczynki w wieku siedmiu-dziewięć lat, opowiedziały, że proboszcz dotykał je po udach i pośladkach. Dzieci potwierdziły to w piątek w bialskim sądzie podczas przesłuchania w obecności rodziców i psychologa.

W sobotę prokuratura przedstawiła księdzu zarzut „wielokrotnego doprowadzania pięciu uczennic do poddawania się czynnościom seksualnym”. Do molestowania dzieci miało dochodzić w latach 2000-03. Prokurator tłumaczy areszt tym, że proboszcz pozostając na wolności mógłby wpływać na dzieci. Poza tym za molestowanie seksualne nieletnich grozi aż do dziesięciu lat więzienia. Ksiądz nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjasnił, że „wielokrotnie głaskał uczennice po głowach i brał je na kolana”, ale jego zachowanie nie miało podtekstu seksualnego.

Kuria siedlecka w sobotnim oświadczeniu „w związku z zatrzymaniem księdza z powodu stawianych mu zarzutów” złożyła „wyrazy ubolewania i przeproszenia osobom, które mogły zostać pokrzywdzone”. Rzecznik kurii ksiądz Paweł Siedlanowski poinformował, że proboszcz Zbigniew Sz. został odwołany z funkcji proboszcza jeszcze przed zatrzymaniem. – Sprawa wyszła na jaw trzy dni przed zatrzymaniem księdza przez policję – powiedział Siedlanowski.

[2004] Gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: