Brawura w koloratce

Uszkodzona brama i zniszczony przypadkowy samochód – to efekt przejażdżki pijanego kierowcy, który wczoraj próbował wycieczkowym autokarem pojeździć po Gdyni. Jak udało nam się dowiedzieć (potwierdzają to również świadkowie zdarzenia)- sprawcą uszkodzeń był ksiądz katolicki z okolic Nowego Sącza, który wraz z wiernymi przyjechał na wycieczkę do Gdyni.

Zdarzenie miało miejsce na parkingu Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Energetyków. Policja ustaliła, że duchowny zabrał kluczyki kierowcy wynajętego autobusu, który przywiózł jego parafian na Wybrzeże.
– O kolizji powiadomiono nas o godz. 8.40. Z ustaleń wynika, że mężczyzna, uczestnik wycieczki ukradł kluczyki kierowcy autobusu i usiłował wyjechać za bramę schroniska- mówi Danuta Wołk-Karaczewska, rzecznik prasowy KMP w Gdyni. – Nie udało mu się, bo zawadził o słupek bramy, a następnie uderzył w zaparkowany, nowiutki samochód osobowy.

Sprawca zdarzenia został przewieziony do Izby Wytrzeźwień. Próbowano pobrać mu krew. Sanitariusze placówki z pomocą dwóch policjantów nie mogli jednak poradzić sobie z tym zadaniem. Z ich relacji wynika, że mężczyzna gryzł, kopał, krzyczał i wyrywał się. Dopiero drugi policyjny patrol okiełznał nietrzeźwego osobnika. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy ani żadnych innych dokumentów. Twierdził, że nazywa się Krzysztof R. i ma 35 lat. Policja sprawdza jego tożsamość.

Krzysztofowi R. grozi do 8 lat pozbawienia wolności – za jazdę po pijanemu i przywłaszczenie pojazdu. Dyrekcja schroniska oszacowała straty. Naprawa bramy i remont samochodu kosztować będą 7 tys. zł.

– Całe zajście obserwowałam z dyżurki – opowiada zdarzenie Sylwia Wnuk, recepcjonistka Schroniska Młodzieżowego w Gdyni. – Mężczyzna nie wyglądał na pijanego. Zachowywał się bardzo spokojnie, nie wiem dokładnie, co zamierzał, ale wydaje mi się, że chciał przestawić autokar, który tarasował przejazd innym pojazdom. Może nie umiał prowadzić, a może faktycznie był pijany.

A w schronisku zatrzymała się pielgrzymka z Nowego Sącza. Na wycieczkę do Gdynia przyjechał 35-letni Krzysztof R., ksiądz katolicki wraz z miejscowymi parafianami.

Policja ustaliła, że ksiądz ukradł kluczyki od autokaru, wsiadł i ruszył. Na szczęście nie udało mu się wyjechać na ulicę. Staranował bramę i samochód stojący przy niej. Zdarzenie miało miejsce wczoraj kilka minut przed godziną 9 na parkingu przy ul. Energetyków.

Po obezwładnieniu przez policjantów trafił do Izby wytrzeźwień.
– Mężczyzna był agresywny. W wydychanym powietrzu miał 0,98 ml alkoholu co daje niecałe dwa promile – poinformowała nas Maria Nowak, zastępca dyrektora Izby Wytrzeźwień w Gdyni.
– Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna ukradł kluczyki od autokaru i próbował wybrać się na wycieczkę po mieście. Ten bulwersujący rajd zakończył się uszkodzeniem dwóch pojazdów i bramy wjazdowej. W Izbie Wytrzeźwień zachowywał się bardzo agresywnie, wyrywał się, szarpał i awanturował – mówi Danuta Wołk-Karczewska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
– Wezwaliśmy dodatkowy patrol. Gdy mężczyzna wytrzeźwieje, złoży wyjaśnienia. Nie posiadał żadnych dokumentów. Powiedział nam, że nazywa się Krzysztof R. i jest z Nowego Sącza. Przedstawimy mu zarzut z art. 289 par 2, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Księża przed sądem

# styczeń 1998 – Do sądu w Lublinie trafił akt oskarżenia przeciwko 18 duchownym z lubelskiej archidiecezji. Prokuratura zarzuciła im nielegalne sprowadzenie z zagranicy 43 luksusowych aut
# Kwiecień 2001 – 36-letniego Wojciecha C. z parafii w Gdyni Chwarznie oskarżono o nakłanianie dzieci do picia alkoholu oraz molestowanie seksualne
# styczeń 2001 – 56-letni Czesław C. proboszcz z Wilgi k. Garwolina został oskarżony o spowodowanie śmierci mężczyzny i ucieczkę z miejsca wypadku
# kwiecień 2002 – Ksiądz Marek Ł. z Bukowna został oskarżony o pobicie 13-latka
# luty 2002 – 44-letni ksiądz rezydent parafii w Tomaszowie Lubelskim został oskarżony o seksualne wykorzystanie 60-letniego mieszkańca tego miasta

[2002.06.29] NaszeMiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: