Ksiądz Roman przeholował

W podzamojskich Kalinowicach pijany ksiądz spowodował wypadek drogowy. Ranne zostały trzy osoby, sprawca wyszedł bez szwanku. Roman K., wikary zamojskiej parafii pw. św. Krzyża miał 2,52 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Zdarzenie miało miejsce w zeszły wtorek (24 lipca), kwadrans po godz. 20. Duchowny jechał volkswagenem golfem od strony Pniówka. Na zakręcie kapłan stracił panowanie na pojazdem, zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwka fordem escortem. W wypadku ucierpiały trzy osoby podróżujące tym samochodem. 24-letni kierowca z gm. Adamów doznał obrażeń nogi. Pasażerka, mieszkanka Zamościa (24 l.) trafiła do szpitala ze stłuczeniem barku oraz lewego ramienia. Ranny został także 9-letni chłopczyk. Dziecko ma uraz twarzoczaszki. Bez szwanku z wypadku wyszedł sprawca, ks. Roman K. (50 l.). Okazało się, że wsiadł za kierownicę po alkoholu. Alkomat wskazał u niego 2,52 prom. alkoholu. Pijanego duchownego przetransportowano do zamojskiej komendy, a jego auto zostało odholowane na policyjny parking. Jeszcze tego samego dnia kapłan wrócił do domu.

Lekarz badający księdza nie zezwolił na areszt. Uznał, że nie pozwala na to jego zły stan zdrowia – informuje kom. Joanna Kopeć, oficer prasowy KMP w Zamościu.
O wypadku ks. Adam Firosz, kanclerz zamojskiej kurii diecezjalnej dowiedział się od dziennikarzy. O jego przebiegu przeczytał z prasy.
– Jestem zdumiony, iż do tej pory nie zostaliśmy poinformowani przez policję. Będziemy musieli wystąpić do komendy z pisemnym zapytaniem – powiedział nam w zeszły czwartek (26 lipca) nieco zdenerwowany ks. kanclerz. – Bezsprzecznie uczynek księdza jest naganny. Wraz z sądowym wyrokiem zostanie on pozbawiony praw do pełnienia czynności kapłańskich. Przynajmniej na czas jego wykonania.

Roman K. pochodzi z gm. Cieszanów (powiat Lubaczów). W parafii pw. św. Krzyża pracuje jako wikariusz zaledwie od miesiąca. Nieoficjalnie mówi się, że wcześniej miał problemy z alkoholem.

Za spowodowanie kolizji po pijanemu księdzu grozi do 2 lat więzienia.

[2007] KronikaTygodnia.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: