Ksiądz skazany

Na 3,5 roku więzienia skazał sąd byłego księdza z parafii w Mechowie (powiat pucki), oskarżonego przez prokuraturę o pedofilię. Kapłan miał dopuszczać się czynności seksualnych z dziewczynką poniżej 15 roku życia. – Do wydarzeń doszło w 2005 r. – mówi sędzia Weronika Klawon, rzecznik prasowy Sądu Rejonowego w Wejherowie. – Wyrok nie jest prawomocny.

Proces, ze względu na dobro poszkodowanej, toczył się za zamkniętymi drzwiami, utajnione jest także uzasadnienie wyroku. Dlatego na temat okoliczności tej bulwersującej sprawy niewiele wiadomo. Ksiądz odpowiadał jednak nie tylko za pedofilię, kolejny z zarzutów dotyczył prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Skazany mężczyzna jeszcze przed rozpoczęciem procesu został zawieszony w obowiązkach kapłańskich.

– To nie pierwszy w ostatnich latach przypadek na Pomorzu, gdy ksiądz skazywany jest  za pedofilię. Identyczny wyrok – 3,5 roku więzienia – otrzymał w 2001 r. przed gdyńskim sądem wikariusz z parafii w Gdyni Chwarznie, 36-letni Wojciech Cz., który pod nieobecność przebywającego w USA proboszcza molestował na plebanii dwóch 12-letnich chłopców. Pokrzywdzonych częstował też alkoholem i pokazywał im filmy pornograficzne.

[2008] StopPedofilom.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: