Lubieżny zakonnik z Trutowa aresztowany

Zakonnik z klasztoru karmelitów w Trutowie (powiat lipnowski) aresztowany za molestowanie seksualne upośledzonej umysłowo czternastolatki.

Na lekcji religii w jednej ze wsi pod Lipnem zakonnikowi wpadła w oko czternastoletnia uczennica. Po zajęciach zaproponował, że pokaże jej jak wygląda klasztor w Trutowie. Dziecko nie opierało się, niczego nie podejrzewając. W zakonnej celi mężczyzna rozebrał dziewczynkę, dotykając jej piersi.

Nastolatka przez kilka dni zachowywała zdarzenie w tajemnicy. W końcu opowiedziała o wszystkim rodzicom. O lubieżnym zakonniku dowiedział się też od anonimowego informatora jeden z policjantów – dzielnicowy ze wsi Kikół. Pojawił się u rodziców dziewczyny, którzy potwierdzili, że zakonnik molestował ich córkę.

Sprawą natychmiast zajęła się prokuratura. Na jej wniosek dziewczynkę zbadał psycholog. – Zeznania dziecka są wiarygodne – brzmi ekspertyza. W piątek sąd aresztował Janusza G. na trzy miesiące. Prokuratura postawiła mu zarzut wykorzystania bezbronności innej osoby wynikającej z upośledzenia umysłowego. Grozi za to do dziesięciu lat więzienia. Duchowny nie przyznaje się do winy.

[2001] Gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: