Zły dotyk księdza – Kapłanowi spod Strzelina grozi więzienie

Marek K. z Przeworna jest oskarżony o molestowanie seksualne gimnazjalisty i znęcanie się nad uczniami podczas lekcji religii.

Mieszkańcy wsi są wstrząśnięci, a ksiądz nie przyznaje się do niczego. Według prokuratury, na początku roku 42-letni Marek K. dotykał intymnych miejsc 14-letniego ministranta.

Do zdarzenia miało dojść na plebanii. Chłopiec opowiedział o wszystkim szkolnemu pedagogowi.

– Wtedy natychmiast zawiadomiliśmy prokuraturę – opowiada Andrzej Opulski, dyrektor gimnazjum w Przewornie.

Już w czasie śledztwa o zachowaniu kapłana zaczęli opowiadać także rodzice innych uczniów. Dyrektorowi poskarżyli się, że podczas lekcji religii katecheta bije ich dzieci i wulgarnie się do nich odzywa. Według relacji uczniów, Marek K. bił ich po karku i żebrach, a kilku zdzielił w głowę katechizmem. Prokuratura oskarżyła go więc także o znęcanie się nad uczniami.

– Te przypadki nie były wyjątkowo drastyczne. Między innymi dlatego ksiądz nie trafił do aresztu – mówi Ryszard Walkiewicz, prokurator rejonowy ze Strzelina.

Marek K. musiał jednak zapłacić 20 tysięcy złotych kaucji. Nie może też wyjechać z Polski ani uczyć w szkołach. Jego proces rozpocznie się przed strzelińskim sądem już w tym miesiącu.

[2006] NaszeMiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: