Kapelan z Sopotu skazany przez poznański sąd wojskowy

Ksiądz kmdr por. Marian W., kapelan Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku, nie będzie mógł prowadzić samochodu przez dwa lata. Taki jest wyrok Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu po lipcowym wypadku w centrum Sopotu.

30 lipca 2002 roku 57-letni Marian W. spowodował w Sopocie wypadek na skrzyżowaniu alei Niepodległości i ul. Czyżewskiego. Ksiądz kierujący oplem astra nie wyhamował przed stojącym na światłach nissanem i uderzył go w tył. Poszkodowany został jedynie sprawca wypadku, ponieważ jechał z nadmierną prędkością. Kapelan trafił do Szpitala Marynarki Wojennej z urazem głowy. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechała policja, okazało się, że ksiądz ma 2,77 promila alkoholu. Sprawę księdza prowadziła Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Gdyni.

We wtorek Wojskowy Sąd Okręgowy w Poznaniu rozpatrzył sprawę kapelana gdańskiego szpitala na utajnionym posiedzeniu. Jak udało nam się dowiedzieć, kmdr por. Marian W. przyznał się do jazdy samochodem po pijanemu. Wystąpił do sądu z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze, chciał dla siebie kary roku więzienia z warunkowym zawieszeniem.

Sąd postanowił odebrać na dwa lata prawo jazdy kapelanowi. Dodatkowo sąd wymierzył karę dwóch tysięcy zł grzywny w zawieszeniu na rok. – Ponadto kapelan będzie musiał zapłacić 2280 zł na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych – powiedział wiceprezes sądu płk Jacek Rosicki.

Ks. komandor porucznik Marian W. jest od wielu lat kapelanem szpitalnym Marynarki Wojennej. Rezyduje przy kościele garnizonowym w Sopocie.

[2002] Gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: