Pijany ksiądz spowodował wypadek pod Ostrowem Wlkp.

Dwie osoby ranne, wśród nich policjant z poważnymi obrażeniami, to skutek wypadku, który spowodował nietrzeźwy proboszcz jednej z parafii powiatu ostrowskiego.

Wypadek zdarzył się w środę rano ok. godz. 8.40 na jednej z lokalnych dróg w pobliżu miejscowości Psary w powiecie ostrowskim. Proboszcz, który jechał do sąsiedniej parafii spowiadać wiernych, stracił panowanie nad swoim renault megane, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka skodą. Badanie alkomatem na miejscu wypadku wykazało, że ksiądz był nietrzeźwy. Miał 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do badania pobrano również duchownemu krew, ale w tej chwili nie ma jeszcze wyników.

– Skodą jechał policjant, który skończył już służbę. Odniósł poważne obrażenia głowy, klatki piersiowej i ma złamane przedramię. Trafił do szpitala – informuje Romuald Piecuch z Powiatowej Komendy Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – Ofiarą wypadku jest policjant, dlatego żeby uniknąć podejrzeń o stronniczość sprawę przejmie prokuratura w Kaliszu – dodaje.

Ranny policjant ma 38 lat. Pracuje w policji od 13 lat.

[2005] Gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: