Zakonnik skazany na dwa lata

Zakończył się proces zakonnika, który półtora roku na Trasie Nadwarciańskiej doprowadził do czołowego zderzenia w którym zginęły dwie osoby. Gozrowski sąd skazał w piątek Mieczysława L. na dwa lata więzienia

Poza karą pozbawienia wolności skazany ma pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prokurator domagał się 6 lat więzienia, a oskarżyciel posiłkowy 8 lat. Prokuratura nie wyklucza apelacji od wyroku. Do tragedii doszło rankiem 7 października 2007 r. na Trasie Nadwarciańskiej w Gorzowie na wysokości ul. Mazowieckiej. Prowadzony przez zakonnika fiat stilo zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo ze skodę felicię. Jej kierowca i pasażer – ojciec i syn – zginęli na miejscu. Mieczysław L., 31-letni zakonnik z Białego Kościoła, przeżył wypadek. Na drodze nie było śladów hamowania. Choć dozwolona na Trasie Nadwarciańskiej prędkość wynosiła 50 km/h, duchowny jechał 115 km/h i w tym czasie rozmawiał przez zestaw głośnomówiący. We krwi pobranej do badania po wypadku miał 0,6 promila alkoholu.

– Mojego bólu nic nie pomniejszy – powiedziała po wyroku matka i wdowa ofiar wypadku.

Przełożeni zakonnika w piśmie do sądu zaproponowali, by zamiast umieszczać skazanego razem z kryminalistami w więzieniu, pozwolić zakonowi umieścić go w klasztorze o zaostrzonym rygorze. Prawo jednak nie daje sądowi takiej możliwości.

[2009] Gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: