Ksiądz chce odebrać zakonnicom dom

O wart pół miliona złotych dom w Słupsku trwa walka między byłym proboszczem a … zakonnicami. W budynku przy ulicy Chrobrego w Słupsku mieszkają siostry nazaretanki. Ale w księdze wieczystej jako właściciel widnieje Julian Mizera, były proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego. I teraz żąda wyprowadzki sióstr albo pieniędzy za dom.

W połowie lat 80. dom w zamian za opiekę do końca życia pewna kobieta podarowała dom siostrom nazaretankom. Przez ponad 20 lat zakonnice spokojnie w nim mieszkały. Ostatnio jednak okazała się, że w księdze wieczystej domu – dziś wartego ponad pół miliona złotych – jako właściciel widnieje nie parafia, a jej były proboszcz Julian Mizera. I nikt nie wie, jak to się stało.

Wszyscy żyli w przeświadczeniu, że dom jest własnością parafii. Ksiądz Mizera do czasu przejścia na emeryturę nigdy nic nie powiedział, nie składał żadnego zastrzeżenia.

[2009] DZIENNIK.pl

Teraz jednak były proboszcz zgłasza pretensje do swojej własności i chce, by parafia lub kuria odkupiły od niego nieruchomość albo żeby siostry wyprowadziły się z budynku do końca marca.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: