Były ksiądz oszukał 13 tysięcy osób

Krzysztof K., były ksiądz z jednej z tyskich parafii, założył działającą w systemie argentyńskim firmę Prestige i oszukał 13 tys. osób. – Wyłudził od nich ok. 20 mln zł – mówi katowicka prokuratura, która we wtorek zakończyła śledztwo w tej sprawie.

Katowicka prokuratura zakończyła największe w kraju śledztwo dotyczące działalności firm w systemie argentyńskim. Na ławie oskarżenia zasiądzie 40-letni Krzysztof K., były ksiądz jednej z tyskich parafii. W 2000 r. założył on Towarzystwo Finansowe „Prestige”, które obiecywało swoim klientom udzielenie pożyczek. Warunkiem dostania pieniędzy było wpłacenie pierwszej raty.

– Prestige nie wywiązywało się jednak ze swoich zobowiązań. Dotarliśmy do 13 tys. oszukanych klientów, którzy stracili od kilkuset do kilku tysięcy złotych – mówi prokurator Elżbieta Cichy, szefowa Prokuratury Rejonowej w Katowicach. W sumie na konto Prestige miało wpłynąć ponad 20 mln zł. Nie wiadomo, co się dzieje z tymi pieniędzmi. Krzysztof K. oficjalnie nie posiada żadnego majątku.

Przed sądem odpowie także 70 osób prowadzących w całym kraju przedstawicielstwa firmy.

Krzysztofowi K. oraz jego pracownikom grozi 10 lat więzienia.

Prokuratura prowadzi jeszcze śledztwo w sprawie działalności firmy Lokata, którą dwa lata temu założyli pracownicy zlikwidowanego przez policję Prestige. W tym przypadku jest ponad 5 tys. pokrzywdzonych.

[2005] Gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: