Kolejne pobicie

Ksiądz Piotr W. z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu na lekcji religii w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 pobił ucznia. Kamil W. z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa leży na oddziale ortopedii miejscowego szpitala.

„Chwycił mnie za gardło i rzucił jak piłką” – opowiada wstrząśnięty Kamil. „Mieliśmy wolną godzinę. Dyrektor przydzielił nas do księdza W. Weszliśmy do sali, miał religie z II klasą. NIe powiem żebyśmy byli święci, chłopaki śmiali się, gadali. Ja spokojnie uczyłem się historii” – wspomina chłopak. Ksiądz zdenerwowany zachowaniem uczniów kazał im wyjść z sali. Został tylko Kamil. „Podszedł do mnie i kazał się wynosić. Powiedziałem mu, że przecież to nie ja śmiałem się i gadałem. Wtedy chwycił mnie za gardło dwiema rękami, podniósł do góry i rzucił” – opowiada. Ojciec Kamila jeszcze tego samego dnia złożył na policji zawiadomienie o przestępstwie – opisuje dziennik.

Dyrektor szkoły Czesław Golis ubolewa nad tym, co się stało i chce wystąpić do kurii o zmianę księdza. Biskup na podjął jeszcze decyzji, czy przychyli się do tej prośby. Proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego, do której należy ksiądz, uważa, że nie stało się nic złego.

[2004] Racjonalista.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: