FiM – Biskup sadysta

Pogrążone w aferach pedofilskich Niemcy mają kolejny poważny problem. Tym razem nie chodzi o przestępstwa seksualne, a o fizyczne znęcanie się nad sierotami przez wysoko postawionego kościelnego hierarchę. Serdecznego przyjaciela papieża.

Jak podaje „The Sunday Times”, jeden z najbliższych przyjaciół obecnego papieża, konserwatywny biskup Augsburga Walter Mixa (na zdjęciu), został oskarżony o brutalne pobicia i chłosty sierot będących pod jego opieką, kiedy jeszcze był proboszczem.

Byli wychowankowie katolickiego sierocińca złożyli zeznania obciążające Miksę. Ten oczywiście wszystkiemu zaprzecza. Musi, bo powszechnie wiadomo, że jest jednym z najbliższych przyjaciół Benedykta XVI. To on wspierał papieża w jego konserwatywnych decyzjach takich jak krytyka islamu, potępienie in vitro i homoseksualizmu, itp.

Oto relacje ofiar przemocy, jakiej dopuszczał się ksiądz sadysta. Polskie media jakoś nie były skłonne przetłumaczyć artykułów z brytyjskiej i niemieckiej prasy, więc niezwłocznie wypełniamy tę lukę.

„Raz wziął drewnianą łyżkę do gotowania i bił mnie, aż się złamała (…).

Fragment artykułu. Całość w linku niżej

[2010] FaktyiMity.pl Nr. 15 str 17 Plik PDF.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: