Ksiądz, który wdał się w bójkę z policjantami, był pijany

Prawie 1,7 promila alkoholu miał we krwi ksiądz Józef B., któremu prokuratura przedstawiła już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Duchowny ma też zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia policjanta podczas pełnienia służby.

39-letni ksiądz z białostockiej parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Rodzin w nocy z wtorku na środę (16/17.11) groził zatrzymującym go policjantom, że wyrzuci ich z pracy, wyzywał, a nawet kilkakrotnie uderzył jednego z funkcjonariuszy w twarz i klatkę piersiową. Po pościgu, kolizji i szarpaninie mundurowym udało się zatrzymać go, gdy oplem wpadł do rowu. Nie poddał się wtedy badaniu alkomatem, siłą więc pobrano mu krew, aby ustalić, czy był trzeźwy. Do zdarzenia doszło koło wsi Ruda w gminie Krypno w powiecie monieckim.

39-letni ksiądz Józef B. od ponad roku jest wikariuszem w białostockiej parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Rodzin. Między innymi opiekuje się harcerzami, odpowiada za koordynuję kursów przedmałżeńskich i przygotowanie młodzieży do bierzmowania. Pełni funkcję kapelana białostockiego harcerstwa. Wcześniej był wikariuszem w parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krypnie i św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku.

[2010] BiałystokOnline.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: