Proboszcz oskarżony o molestowanie seksualne

Ksiądz Piotr D., były proboszcz z jednej z parafii w gminie Tarczyn, trafił na trzy miesiące trafił do aresztu Prokuratura Rejonowa w Grójcu oskarża go o molestowanie seksualne i obcowania płciowe z nieletnimi.
Sprawa dotyczy lat 2000 – 2006, a miała się toczyć w parafii w gminie Tarczyn. Według prokuratury, ksiądz obcował płciowo i molestował seksualnie, a także rozpijał dwóch chłopców. W 2000 roku mieli po 7 i 8 lat, teraz są u progu dorosłości. Prokuratura zabezpieczyła między innymi filmy wideo, na których są utrwalone niecne praktyki księdza z chłopcami.

W międzyczasie zostały ujawnione podobne przypadki z jeszcze jednym chłopcem. Duchowny został za to skazany w październiku 2007 roku na dwa lata więzienia. W lutym następnego roku Sąd Okręgowy w Radomiu zawiesił wykonanie kary na 5 lat.

Po 2006 roku ksiądz został przeniesiony do jednego z ośrodków opiekuńczo-leczniczych na Mazowszu. – Jest oskarżony w sumie o osiem przestępstw. Ma postawione zarzuty: doprowadzania do obcowania płciowego małoletnich w zamian za korzyści majątkowe, rozpijanie nieletnich i złamanie sądowego zakazu kontaktowania się z osobami małoletnimi – wylicza Krzysztof Sobechowicz, prokurator rejonowy w Grójcu. – Przyznał się tylko do rozpijania nieletnich i potwierdził, że częstował ich piwem.

[2011] StopPedofilom.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: