Ksiądz z USA przyznał się, że miał nastoletnią kochankę

Ksiądz katolicki w Los Angeles, 74-letni obecnie Martin O’Loghlen, został odsunięty przez zwierzchników od funkcji duszpasterskich ponieważ przyznał się, że przed 40 laty utrzymywał kontakty seksualne z kilkunastoletnią uczennicą szkoły średniej – poinformował w sobotę dziennik „Los Angeles Times”.

Informacje dziennika potwierdziła Archidiecezja Rzymskokatolicka w Los Angeles.

O’Loghlen jest oskarżony o długotrwałe utrzymywanie kontaktów seksualnych z nastolatką, poczynając od roku 1960. Później miał ją prosić o przebaczenie.

Według dziennika, kardynał Roger M. Mahony przyjął też rezygnację wikariusza Archidiecezji, Michaela Meyersa. Rzecznik Archidiecezji, Tod Tamberg, powiedział, że do obowiązków Meyersa należało pilnowanie aby funkcji duszpasterskich nie sprawowali duchowni podejrzani o molestowanie seksualne.

W 2007 r. Archidiecezja w Los Angeles zgodziła się wypłacić 660 mln dolarów tytułem odszkodowań za straty moralne 508 osobom, które oskarżały księży o molestowanie seksualne. Była to największa suma odszkodowań wypłaconych z tego tytułu przez Kościół Katolicki w USA.

[2011] WP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: