Pijany ksiądz spowodował wypadek, potem się powiesił

Parafianie z Ochotnicy Górnej (woj. małopolskie) są w szoku. W sobotę przed południem na plebani znaleziono ciało powieszonego proboszcza księdza Zygmunta Kabata.

Według oświadczenia Kurii Diecezjalnej w Tarnowie okoliczności śmierci wskazują na samobójstwo. Sprawę bada prokuratura.

Ks. dr Jerzy Zoń rzecznik Biskupa Tarnowskiego, przyznaje że targnięcie się na życie proboszcza może mieć związek z wypadkiem samochodowym. – Zmarły kapłan, spowodował go w czwartek 5 maja, będąc niestety w stanie nietrzeźwym – informuje rzecznik tarnowskiej kurii. – W wypadku nie ucierpiały osoby trzecie – dodał.

Kolizja, której uczestniczył kierujący po pijanemu ksiądz miała miejsce w Starym Sączu. Ksiądz Marek Mroczek, dziekan dekanatu Krościenko, do którego należy parafia w Ochotnicy Górnej, nie chciał wypowiadać się na temat tragicznego zdarzenia odsyłając do komunikatu z kurii.

Samobójczą śmiercią księdza żyła od soboty cała Ochotnica Górna, która jest częścią gminy Ochotnica Dolna. Zdzisław Błachut, sołtys miejscowości, który wysłuchał podczas niedzielnej mszy świętej informacji o wypadku, był mocno zaskoczony. – Niektóre działania proboszcza w parafii budziły różne opinie wśród parafian, również te negatywne, ale na pewno nie można powiedzieć, żeby ksiądz nadużywał alkoholu – mówi Błachut. – Tym faktem na pewno można być zaskoczonym. Trudno teraz w kontekście tego wydarzenia oceniać jego pracę duszpasterską, ale sam przyznaję, że nie zgadzałem się z proboszczem i nie akceptowałem pewnych jego poczynań – dodał.

[2011] NaSygnale.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: