FiM – Seks w habicie

Skandal seksualny zawitał do Nowej Zelandii. Sędziwy (76 lat), lecz jurny ksiądz Magnus Murray stanął właśnie przed obliczem sędziego w Dunedin i na dzień dobry został poinformowany, że bez więzienia się nie obejdzie.

Ksiądz Murray od lat seryjnie gwałcił nieletnich chłopców i trwa teraz poszukiwanie kolejnych już ofiar w licznych parafiach, do których go – wypróbowanym kościelnym sposobem – przenoszono, gdy robiło się za gorąco. Przez cztery lata bawił na leczeniu w Australii, a po powrocie niezwłocznie rzucił się w wir pracy duchownej w kościołach Auckland, Northland i Waihi. Obecnie stoi przed sądem za zmuszanie 10-letniego chłopca do stosunków analnych. Ksiądz, który był zarazem nauczycielem w katolickiej szkole, gwałcił chłopca regularnie przez 8 lat. Wcześniej za pedofilię skazani zostali księża z Hamilton: Mark Brow (15 miesięcy) oraz Bryan McKay (21 miesięcy).

Jeśli dobrze liczymy, to od księży pedofilów wolna jest już tylko Antarktyda i Arktyka. Chociaż nie przesądzajmy, bo wiadomo, co jeszcze wylezie na jaw?

[2003] FaktyiMity.pl Nr 41(188)/2003

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: