FiM – Znów pedofil

Z powodu powszechności pedofilii wśród księży postulujemy, żeby przed święceniami byli oni poddani badaniom medycznym i psychiatrycznym.

Za kratki powędrował właśnie proboszcz jednej z podolsztyńskich miejscowości. Dywity to spora wieś gminna na Warmii (6 km od Olsztyna), znana m.in. ze wspaniałych terenów rekreacyjnych i… pięknych dziewcząt. Niedawno kilka młodych mieszkanek tej gminy odniosło sukces w konkursie Miss Polonia Warmii i Mazur. Jednak nie na atrakcyjnych dziewczętach spoczął wzrok miejscowego kapłana.

– 27 marca policjanci zatrzymali 47-letniego księdza Antoniego W., proboszcza z tej miejscowości, oskarżonego o wykorzystywanie seksualne nieletnich chłopców – mówi Mieczysław Orzechowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Kilka dni później sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Kapłanowi postawiono dwa zarzuty: pierwszy dotyczy kilkakrotnego wykorzystywania seksualnego szesnastolatka w zamian za korzyści majątkowe, drugi zaś – kilkakrotnego doprowadzenia czternastolatka do obcowania płciowego i innych czynności seksualnych. Do zdarzeń tych dochodziło w ubiegłym roku.

W parafii ludzie są zszokowani.

– Jak żyję ponad 60 lat, nie widziałam ani nie słyszałam o czymś takim – mówi pani Anna. – W naszej wsi nigdy nie było problemów z kapłanami.

Ksiądz Antoni W., który w czerwcu ubiegłego roku zastąpił odchodzącego na emeryturę proboszcza Schirmera (l. 75), przez kilka miesięcy nie zdążył nawet dać się poznać, choć parafianie już zauważyli jego wielkie umiłowanie pieniędzy.

– Dobrze, że trafił za kratki, bo nie ręczę za siebie, gdybym go spotkał na ulicy. Mam syna i… nawet nie chcę pomyśleć, co bym zrobił, gdyby… – mówi pan Krzysztof, mieszkaniec wsi Dywity.

Według prokuratury, w sprawie pedofila z Dywit mogą się pojawić jeszcze inne zarzuty. Ksiądz przyznał się już do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

[2007] FaktyiMity.pl Nr 10(366)/2007

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: