Witkowski ksiądz odchodzi!

Prymas Polski, arcybiskup Józef Kowalczyk zadecydował o losie jednego z księży sprawujących posługę w parafii p.w. św. Mikołaja w Witkowie. Z dniem 1 czerwca został on przeniesiony do parafii Św. Jana Apostoła w Mogilnie.

Już od kilku miesięcy mówiło się o przenosinach poszczególnych księży sprawujących posługę na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zmiany te dotyczą także duchownych z dekanatu witkowskiego, w którego skład wchodzą parafie w: Witkowie, Gorzykowie, Mielżynie, Niechanowie, Ostrowitem Prymasowskim, Powidzu oraz Kędzierzynie.

Pierwsze zmiany zaszły już w parafii p.w. św. Mikołaja Witkowie. Z dniem 1 czerwca Prymas Polski, arcybiskup Józef Kowalczyk zwolnił jednego z księży z obowiązków rezydenta przy witkowskiej parafii. Jest nim ksiądz Jan Knaź, którego mianowano rezydentem przy parafii p.w. św. Jana Ap. w Mogilnie. Co ciekawe, ksiądz Jan przebywał w Mogilnie już od kilku miesięcy. Było to spowodowane kłopotami osobistymi.
– Postrzegam tę zmianę pozytywnie. Jestem w Mogilnie od pół roku. Do tej pory pomagałem tutejszym księżom, a od pierwszego czerwca jestem oficjalnie rezydentem parafii w Mogilnie. Jest tutaj normalnie, tak jak powinno być w układach między księżmi. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony, że będzie wszystko dobrze – mówił Jan Knaź, były ksiądz parafii w Witkowie, a obecnie rezydent przy parafii p.w. św. Jana Ap. w Mogilnie. Więcej na łamach Kuriera

[2012] Slupca.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: