Ksiądz spowodował wypadek po pijanemu

Do Sądu Rejonowego w Lubinie (Dolnośląskie) trafił akt oskarżenia przeciw księdzu, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. W wypadku, do którego doszło we wrześniu, ranny został rowerzysta.

Duchowny przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze, której wysokość ustalił z prokuratorem. Zgodę na to musi jednak jeszcze wyrazić sąd – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz.

Wynegocjowana z oskarżonym kara, o którą wnioskuje prokuratura, to rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, a także trzyletni zakaz prowadzenia samochodu. Oprócz tego, duchowny musiałby zapłacić 2,5 tys. zł na Narodowy Fundusz Zdrowia, a także nawiązkę na rzecz poszkodowanego, w wysokości tysiąca złotych.

Do wypadku – podczas którego 65-letni Zdzisław L., prowadząc fiata 126 p potrącił rowerzystę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia – doszło 22 września na drodze Krzeczyn Wielki – Lubin. Chwilę później duchowny został zatrzymany przez świadka – policjanta jadącego prywatnym samochodem.

Funkcjonariusz widząc, że inni zajęli się rowerzystą, pojechał za fiatem, zatrzymując go mniej więcej kilometr od miejsca wypadku. Okazało się, że kierowca miał w wydychanym powietrzu ponad półtora promila alkoholu.

[2004] WP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: