Ksiądz zawieszony

Do Prokuratury Rejonowej w Kamieniu Pomorskim dotarło zawiadomienie o tym, że jeden z księży z parafii na terenie dekanatu kamieńskiego mógł dopuścić się działań o charakterze molestowania. Prokurator jeszcze nie podjął decyzji o wszczęciu postępowania – informuje Kurier Szczeciński.

Doniesienie do kamieńskiej prokuratury złożył ojciec dziecka. Ze względu na specyfikę sprawy, zdecydowaliśmy się utajnić wszelkie dane osób, które są bohaterami tej historii. Mężczyzna twierdzi, że jego była partnerka, z którą ma dziecko, jest w związku z miejscowym księdzem – pisze Kurier Szczeciński.

Mężczyzna od kilku lat nie mieszka z matką dziecka. Pracuje we Wrocławiu, choć pochodzi z Kamienia Pomorskiego. Przed paroma dniami postanowił spędzić weekend ze swoją pociechą. To właśnie wówczas dowiedział się, że ksiądz miał rzekomo przekroczyć pewne granice, naruszając sferę intymną. Aby uwiarygodnić swoją wersję, nagrał rozmowę z dzieckiem. W prokuraturze przedstawił także zdjęcia i smsy znalezione w telefonie matki – informuje Kurier Szczeciński.

Dziś prokurator rejonowy w Kamieniu podejmie decyzję o wszczęciu postępowania wyjaśniającego bądź oddaleniu zawiadomienia.

[2010] Ikamien.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: