Ksiądz pił alkohol i jeździł samochodem

Wkrótce rozpocznie się proces księdza Romana K., z Domu Księży Seniorów w Hrubieszowie. Prokuratura oskarżyła go o czterokrotną jazdę po pijanemu i złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Duchowny może zostać skazany nawet na 5 lat wiezienia

Akt oskarżenia przeciwko emerytowanemu księdzu wpłynął do sądu 11 listopada.

– Oskarżyliśmy 55-letniego Romana K. o czterokrotne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje Artur Kubik, szef Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie.

W tym roku pijanego księdza policjanci zatrzymali po raz pierwszy 7 czerwca. Roman K. miał 1,5 promila alkoholu. 24 czerwca sytuacja się powtórzyła, ale wynik był lepszy. Duchowny miał 3 promile alkoholu. 16 lipca ksiądz został zatrzymany po raz trzeci. Z wynikiem 3,3 promila. 12 sierpnia kapłan wpadł po raz czwarty. Dmuchnął w alkomat, a ten wskazał ok. 3,1 promila.

– Połączyliśmy te cztery sprawy. Oskarżonemu przedstawiono 4 takie same zarzuty. Przyznał się do winy. Ponadto ks. Roman K. złamał zakaz kierowania pojazdami zasądzony za wcześniejszą jazdę po pijanemu – dodał Artur Kubik, prokurator rejonowy z Hrubieszowa.

Ks. Roman K. stracił prawo jazdy ponad 3 lata temu. Był wtedy wikariuszem w parafii św. Krzyża w Zamościu. Po alkoholu duchowny jechał volkswagenem golfem i spowodował wypadek w Kalinowicach pod Zamościem. Na zakręcie stracił panowanie nad autem, jego samochód uderzył w jadącego z naprzeciwka forda. Ranne zostały trzy osoby (jadące fordem). Ks. Roman K. miał wtedy ponad 2,5 promila.

Przed sądem kapłan przyznał, że ma problemy z nadużywaniem alkoholu. Kuria zawiesiła go w obowiązkach i przeniosła na emeryturę. Ks. Roman K. trafił do Domu Księży Seniorów w Hrubieszowie. W kwietniu bieżącego roku Sąd Rejonowy w Zamościu skazał ks. Romana K. na 6 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na 2 lata (tytułem próby), zasądził 500 zł grzywny i ukarał 3-letnim zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi. Niestety, po tym wyroku ks. Roman K. wciąż pijany jeździł samochodem.

[2012] KronikaTygodnia.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: