Wolbrom: parafianie i proboszcz kłócą się o organistę. Duchowny zostanie przeniesiony?

Parafianie z Wolbromia mają dość. Po ostatnich wydarzeniach związanych z osobą proboszcza Zbigniewa Lutego z kościoła św. Katarzyny nie chcą takiego duszpasterza w swoim mieście. Skierowali list do biskupa diecezji sosnowieckiej z prośbą o upomnienie księdza lub przeniesienie go do innej parafii.

Burza zaczęła się od konfliktu księdza z organistą, w wyniku którego organista stracił pracę. Narastający konflikt poskutkował w dalszej kolejności rozwiązaniem chóru i rady parafialnej. Mieszkańcy są oburzeni, że nagle, po wielu latach posługi dla kościoła, zostali od niego odsunięci.

Sprawę postanowili wziąć w swoje ręce młodzi, którzy śpiewali w chórze, a niektórzy byli ministrantami. Pod listem podpisało się ok. 70 osób. – Będziemy pisać do skutku – zapowiada Wacław Gil, kierownik chóru.

Oficjalnego stanowiska diecezji sosnowieckiej nie udało nam się uzyskać. – Na pewno przeanalizujemy sprawę i przygotujemy odpowiedź dla parafian – zapewnił nas jednak ks. Paweł Rozpiątkowski z biura prasowego diecezji.

[2012] NaszeMiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: