Bardo: Odszedł w tajemniczych okolicznościach

Ksiądz Stanisław Dubiel nie jest już proboszczem parafii św. Mikołaja w Bardzie. Nie dano mu nawet możliwości pożegnania się z parafianami.

Proboszcz został wezwany przed oblicze arcybiskupa Józefa Kowalczyka prymasa Polski w sobotę 28 lipca. W czasie tej rozmowy otrzymał dekret o zwolnieniu z funkcji proboszcza parafii św. Mikołaja w Bardzie. Przypomnijmy, że tamtejszą parafią zarządzał przez siedem ostatnich lat.

Z dniem 28 lipca abp Józef Kowalczyk prymas Polski mianował ks. kan. Mieczysława Kozłowskiego, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM we Wrześni, dziekana dekanatu Września I, administratorem parafii pw. św. Mikołaja w Bardzie – czytamy na stronie archidiecezji gnieźnieńskiej.”

Dziekan M. Kozłowski w Bardzie pojawił się już w niedzielę. Z ambony poinformował tamtejszych wiernych, że ich proboszcz został odwołany.

– Proszę nie zadawać żadnych pytań bo odpowiedzi i tak nie będzie – relacjonuje nam przebieg mszy kompletnie zaskoczona parafianka.

To wystarczyło, aby ruszyła lawina insynuacji. Pojawiły się m.in. głosy, że decyzja prymasa spowodowana była względami finansowymi. Co na te zarzuty odpowiada ks. S. Dubiel? Czy ma żal do swoich zwierzchników o uniemożliwienie mu pożegnania się z parafianami? O tym tylko w piątkowych „Wiadomościach Wrzesińskich”.

[2012] Wrzesnia.info.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: