Bunt parafian w Wyrzysku

Parafianie z Wyrzyska napisali skargę na swojego proboszcza. Zarzucają duchownemu skąpstwo, niewłaściwy sposób odprawiania mszy oraz, że w pogardliwy i brutalny sposób traktował ministrantów. Sam proboszcz twierdzi, że padł ofiarą zemsty. Tymczasem po Wyrzysku krąży krytykujący księdza list otwarty, pod którym mieszkańcy mogą się podpisywać do końca miesiąca. Jego kopia powędrowała już do biskupa gnieźnieńskiego i nuncjusza apostolskiego w Polsce.

Biskup obiecał przyjrzeć się sprawie. O uwagach parafian reporterzy „Teleskopu” próbowali porozmawiać z samym proboszczem. Niestety bez skutku. Duchowny krótko ustosunkował do sprawy jedynie w rozmowie telefonicznej. Jego zdaniem sporu nie ma a za całe zamieszanie odpowiedzialny jest były ministrant, który ma do księdza osobisty żal.

Zbuntowani parafianie zaczęli zbierać podpisy pod listem otwartym. Jak na razie jest ich ponad setka, ale akcja cały czas trwa. Wraz z końcem miesiąca odpowiedź obiecał wiernym biskup do którego przesłali kopię listu. Zbuntowani parafianie zapowiadają, że jeśli ich uwagi nie zostaną wysłuchane, od czerwca rozpoczną prawdziwy protest.

[2012.05.20] TVP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: