Biskup odmówił ślubu niepełnosprawnemu

Biskup Lorenzo Chiarinelli zabronił udzielenia ślubu sparaliżowanemu od pasa w dół mężczyźnie. Bo zgodnie z nauką Kościoła, jednym z głównych celów małżeństwa jest wychowanie potomstwa. Sprawa wywołała we Włoszech konsternację.

26-letni Włoch jest sparaliżowany od pasa w dół po tragicznym wypadku samochodowym. Mimo kalectwa i impotencji jego narzeczona chciała wziąć z nim kościelny ślub. Ale biskup Chiarinelli zabronił udzielenia im sakramentu.

„Żaden ksiądz nie może sprawować sakramentu małżeństwa, gdy wie o stwierdzonej impotencji. Jest ona przyczyną uniemożliwiającą jego otrzymanie” – cytuje słowa rzecznika biskupa dla telewizji Sky TG24 portal pardon.pl.

Zgodnie z nauką Kościoła, jednym z głównych celów małżeństwa jest wychowanie potomstwa. Tak więc trwała impotencja uniemożliwia wydanie zgody na kościelny ślub, nawet jeśli zdrowa kobieta chce pomagać niepełnosprawnemu partnerowi do końca jego dni, bo przecież on nie może żyć bez takiej pomocy. A na dodatek oboje się kochają.

Para wzięła jednak ślub. Cywilny. Na ceremonię przyszedł nawet miejscowy proboszcz, który nie mógł udzielić sakramentu młodej parze w kościele, bo zabronił mu tego biskup.

[2008] Dziennik.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: