Kościoły w Konojadzie i Łękach Wielkich są już po gruntownych remontach

Renowacje świątyń trwały sześć miesięcy. Łączny ich koszt opiewał na ponad milion złotych.

Remont kościoła w Łękach Wielkich kosztował 667.199,53 złotych, natomiast koszt remontu kościoła w Konojadzie to kwota 703.490,00 złotych. Realizacja inwestycji była możliwa między innymi dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej. To dofinansowanie do każdego remontu wyniosło pół miliona złotych.

Inicjatorami prac byli proboszczowie tych parafii ks. Stanisław Walenszczak z Konojadu i ks. Janusz Sobczak z Łęk Wielkich oraz wójt gminy Kamieniec Piotr Halasz. W ramach przeprowadzonego w tym roku remontu kościoła w Łękach Wielkich wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa.

W związku z tym, że szybkiej interwencji wymagał również dach świątyni, w ramach zadania dokonano jego kompleksowego remontu oraz przeprowadzono renowację znajdującej się przy kościele drewnianej dzwonnicy pochodzącej z końca XVIII w.

W ramach inwestycji w Konojadzie wyremontowane zostały wieża i dach kościoła. Pokrycie dachowe świątyni wykonano z dachówki anagabowanej układanej podwójnie, pokrycie wieży wykonano z blachy miedzianej. Elewacja całego obiektu została oczyszczona, a ubytki w tynkach wypełnione. W ramach zadania poddano również renowacji bramę wjazdową. Wokół kościoła ułożono chodnik i wykonano nowe ogrodzenie z prętów stalowych.

[2011] NaszeMiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: