Ksiądz dostał wyrok. Wyzywał katechetkę i zniszczył jej samochód

Sąd skazał księdza Edwarda P., byłego proboszcza Parciak, za zniszczenie samochodu katechetki i prowadzenie auta pod wpływem alkoholu

5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, zakaz prowadzenia pojazdów na jeden rok oraz pokrycie szkody na kwotę 6.770,68 zł – taką karę otrzymał ksiądz Edward P. z Parciak (gmina Jednorożec), który w 2009 roku prowadził samochód pod wpływem alkoholu oraz zniszczył katechetce samochód.

Ta bulwersująca sprawa rozpoczęła się od wydarzeń z 16 września 2009 roku. Około godz. 23.00 ksiądz, jak zeznali świadkowie, był widziany gdy jeździł swoim samochodem po wsi. Jak twierdzi sam ksiądz – szukał wtedy psa, który mu zginął. Mieszkańcy jednak powiedzieli przed sądem, że czuć było od księdza alkohol. Wyczuli go, gdy wypychali samochód proboszcza z rowu, do którego wjechał.

Chwilę później znalazł się przy szkole podstawowej, gdzie mieszkała katechetka, pani Dorota, która akurat spędzała wieczór ze swoim przyjacielem Zenonem. Ksiądz postanowił złożyć jej wizytę. Jak później wyjaśniał, chciał zrelacjonować jej konferencję, w której uczestniczył tego dnia w Łomży.

Próbował otworzyć drzwi, bezskutecznie. Nie wiadomo dlaczego wyciągnął z kieszeni kluczyk od swojego samochodu i porysował kobiecie karoserię zaparkowanego przed budynkiem saaba. Domownicy usłyszeli hałas i wyszli na zewnątrz. Tam zobaczyli księdza niszczącego samochód. Na widok Zenona, przyjaciela katechetki, proboszcz zareagował agresywnie, następnie uciekł. Katechetka następnego dnia znalazła złamany kluczyk, którym to ksiądz porysował jej samochód.

[2011] TO.com.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: