Ulotki dla 9-latków: Grzech homoseksualizmu jest obrzydliwy w oczach Pana Boga

„Homoseksualiści będą mogli adoptować dzieci, zakładać między innymi rodzinne domy dziecka.” „Grzech homoseksualizmu jest obrzydliwy w oczach Pana Boga.Partie, które to popierają, to SLD, PO i PSL” – takie rewelacje można wyczytać z ulotki rozdawanej przed wyborami na schodach Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku. Ulotki rozdawano dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii.

Ulotka zaniepokoiła matkę dziewięciolatka, który dostał ją od kobiety stojącej przed wejściem do świątyni. – Myślałam, że to coś od księdza odnośnie pierwszej komunii. Ale okazało się, że to propaganda przeciw związkom homoseksualnym – opowiada słuchaczka.

Dalej czytamy, że katolik, który opowiada się za ugrupowaniem, które chce przegłosować ustawę niezgodną z prawem naturalnym (chodzi o ustawę o związkach partnerskich – red.), bierze moralną odpowiedzialność za jej skutki. Jedynym wyjściem jest głosowanie za ugrupowaniem, które homoseksualistom postawi tamę. Zobacz ulotkę tutaj>>

– Ale co mają do tego małe dzieci? – denerwuje się słuchaczka – To są problemy nas dorosłych. Nie musimy ich w to wciągać – dodaje.

Ksiądz Krzysztof Swół, proboszcz parafii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, problemu jednak nie widzi. – Nie wiem do czego pan zmierza. Jakby z kosmosu pan spadł – odparł poproszony o komentarz. – Co mi pan pierdoły jakieś opowiada. Ja nie będę biegał wokół parafii cały dzień i pilnował, czy ktoś rozdaje coś czy nie rozdaje. Jak pan chce, to sobie pan przyjdzie i pilnuje – stwierdził duchowny.

Oburzenia ulotką nie kryje Krzysztof Sarzała, psycholog pracujący z młodzieżą. – I nie chodzi tu o to, czy sprawa dotyczy homo- czy heteroseksualistów. To są sprawy wymagające intymności, tłumaczenia i spokoju. Wywlekanie ich na ulicę i zmuszanie dzieci do czytania, a może i rozmowy, jest po prostu niewłaściwe – tłumaczy.

[2011] Gazeta.pl   Link do ULOTKI

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: