Rychnowy koło Człuchowa. Ksiądz obrażał zmarłego z ambony podczas pogrzebu

Według osób zebranych na pogrzebie Ryszarda Jelonka z Rychnowa (gmina Człuchów) kapłan nazwał zmarłego mężczyznę „prześladowcą kościoła” oraz „ubekiem”.

Świadkowie twierdzą, że na koniec uroczystości pogrzebowej powiedział zdanie „Każdy ochrzczony powinien mieć pogrzeb, a przecież Adolf Hitler również był ochrzczony”.

Ryszard Jelonek zmarł w lipcu po upadku z powodu niefortunnego upadku z drabiny. Do tej pory wszyscy mieszkańcy jego rodzinnej miejscowości komentują uroczystość pogrzebową. Zdaniem osób uczestniczących w pogrzebie ksiądz stojący na ambonie, obrażał wielokrotnie zmarłego mężczyznę.

Według osób zgromadzonych na pogrzebie kapłan nazwał zmarłego m.in. ubekiem oraz prześladowcą kościoła. Z osobą zmarłego połączył też motyw włamania do kościoła oraz podpalenia jego samochodu. Na koniec stwierdził, że każdy ochrzczony powinien mieć pogrzeb, bo przecież Adolf Hitler również był ochrzczony.

Po tych zdaniach zbulwersowani ludzie wychodzili szybko z kościoła. 90 oburzonych żałobników wystosowało skargę do biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi. W odpowiedzi dowiedzieli się, że kapłan zwyczajnie cytował jedną z książek. Rodzina zmarłego zapowiada osobistą interwencję w kurii.

[2009] GP24.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: