Skandal w Argentynie. Biskup na plaży obściskuje się z kobietą

Zrelaksowany, uśmiechnięty, odprężony. A obok niego piękna kobieta w skąpym bikini. Tak bawił się na plaży w Meksyku… argentyński biskup. Zdjęcia Fernando Bargallo pojawiły się w prasie i wywołały skandal. Sprawą zajmuje się już Watykan.

Biskup Bargallo przyznał, że to on jest na zdjęciach zrobionych na meksykańskiej plaży. Dodał, że fotografie musiały być zrobione dwa lata temu, jednak dopiero teraz wypłynęły na światło dzienne. Duchowny wyjaśnił, że towarzysząca mu kobieta to jego „przyjaciółka z dzieciństwa”, z którą do dziś utrzymuje bliski kontakt.

Tłumacząc się, stwierdził, że jego „zaniedbanie” może prowadzić do błędnej interpretacji faktów. Dlatego – jak stwierdził – przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tym dotknięci.

Nuncjusz apostolski w Argentynie Emil Paul Cherring poinformował już, że zgłosił sprawę w Watykanie. Tymczasem źródła kościelne podają, że utrata stanowiska przez biskupa to tylko kwestia czasu.

Biskup Fernando María Bargallo kieruje diecezją Merlo-Moreno, poza tym jest prezesem latynoamerykańskiego oddziału organizacji charytatywnej Caritas.

[2012] Dziennik.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: