Zmarła główna podejrzana w aferze z betankami

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie naruszenia miru domowego przez byłą betankę, Jadwigę Ligocką. Powodem umorzenia jest śmierć głównej podejrzanej. Wcześniej proces był wstrzymany z powodu choroby byłej zakonnicy – jej stan był tak ciężki, że nie mogła stawić się sądzie.

Śledztwo przeciwko betance i byłemu zakonnikowi Romanowi K. trwało od października zeszłego roku. Prokuratura postawiła Ligockiej zarzut naruszenia miru domowego o nakłaniania innych sióstr do naruszania. Byłej zakonnicy zarzutów jednak nie ogłoszono ze względu na zły stan zdrowia18 listopada prokuratura otrzymała akt zgonu byłej betanki i dziś ogłosiła umorzenie śledztwa.

– Śledztwo zostało częściowo umorzone, ponieważ nadal prowadzimy postępowanie przeciw Romanowi K. Usłyszał on siedem zarzutów i zostanie osądzony – powiedziała DZIENNIKOWI rzeczniczka lubelskiej Prokuratury Okręgowej Beata Syk-Jankowska. Oskarżonymi w tej sprawie byli i była betanka, i były zakonnik, więc umorzona zostaje tylko część śledztwa przeciw Ligockiej – dodaje Syk-Jankowska.

[2008] Dziennik.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: