Kapelan dolnośląskiej policji będzie jeździł autostradą za darmo?

Dolnośląska policja dostała urządzenia, umożliwiające szybki i darmowy przejazd przez bramki na płatnych drogach w całej Polsce, m. in. na autostradzie A4. Teoretycznie sprzęt miał służyć służbom ratowniczym. A w praktyce? Jak ustaliła Gazeta Wrocławska, przydział na jedno z urządzeń dostał… kapelan dolnośląskiej policji.

– Przekazaliśmy 203 urządzenia Viatoll dla dolnośląskich służb ratunkowych m.in. policji. Mają być wykorzystywane w razie konieczności pilnej interwencji na płatnym odcinku autostrady – przyznaje Joanna Borkowska z dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dolnośląska policja dostała z tej puli 54 urządzenia.

Ksiądz kapelan Stanisław Stelmaszek zapewnia nas, że nigdy takiego urządzenia nie miał, nie miał mieć i nigdy nikt mu niczego takiego nie proponował. – Nie potrzebuję go. Stać mnie, by sobie samemu je kupić.

Ale z naszych ustaleń wynika, że nazwisko księdza Stelmaszka znalazło się na liście funkcjonariuszy, którym przydzielano urządzenia systemu Viatoll.

– W Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej powstała lista ludzi, którzy te urządzenia dostaną – opowiada nam wrocławski policjant. – Na tej liście są różne służby: drogówka, kryminalni. Ale też ksiądz kapelan.

Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji nie odpowiada na pytanie, czy sprzęt rzeczywiście trafił do księdza. – Urządzenia zostały rozdysponowane do różnych komórek – powtarza lakonicznie.

Według naszego informatora, nie wiadomo też, co się stało z ostatnim urządzeniem. – Krąży pogłoska, że używa go komendant wojewódzki, generał Dariusz Biel.

– Takie urządzenie jest w moim samochodzie służbowym – mówi generał Biel. – Nie używam go prywatnie. A kapelan? Jeśli rzeczywiście je dostał to będzie musiał oddać. To byłoby duże nieporozumienie.

[2012] GazetaWroclawska.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: