Gimnazjalistki oskarżają księdza o romansowanie

Romansuje z nastolatkami, pedofil, nadużywa alkoholu – wpisy o tej treści dotyczące 28-letniego księdza z Torunia pojawiły się w internecie – podają „Nowości”. – To zemsta gimnazjalistek – mówią parafianie z toruńskich Koniuch. Duchowny wystąpił do prokuratury. – Ktoś chce mnie zniszczyć. Jestem kłębkiem nerwów. Codziennie modlę się o siłę, by to przetrwać – mówi 28-letni ksiądz z parafii pw. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny.

Kłopoty księdza zaczęły się, gdy zauroczyły się nim dwie uczennice Gimnazjum nr 3. Jedna z nich prowadziła blog, w którym opisała uczuciową relację ksiądz-uczennica oraz pocałunki. – Wiem, że młode dziewczęta mogą twierdzić, że się we mnie zakochały. Niewiele na to poradzę. Swoje zachowanie oceniam jako nienaganne. Jestem za to zszokowany pomówieniami o romansowanie czy pedofilię – mówi ksiądz.

Jednak wpisy w internecie to nie wszystko. Do biskupa dotarło zgłoszenie od osoby świeckiej, która wnioskuje o wyjaśnienie, czy duchowny dopuścił się molestowania nieletnich oraz „innych czynności seksualnych”. Czy oskarżenia przeciw księdzu to zwykłe pomówienia i fantazje, czy też prawda? Duchowny chce oczyszczenia z zarzutów. Wystąpił już o zbadanie sprawy do prokuratury.

[2010.02.07] StopPedofilom.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: