Ksiądz oskarżony o molestowanie seksualne. Wyrok podtrzymany

Sąd Okręgowy w Koszalinie podtrzymał w czwartek wyrok dwóch lat więzienia dla Zbigniewa R., byłego proboszcza z Kołobrzegu, oskarżonego o molestowanie seksualne dwóch chłopców.

We wrześniu tego roku Sąd Rejonowy w Kołobrzegu skazał Zbigniewa R. na dwa lata bezwzględnego pozbawienia wolności za to, że w latach 2000-2001 doprowadził do wielokrotnego poddania się czynnościom seksualnym 12 – latka i raz 14 – letniego chłopca. Jak mówi dorosły dziś Marcin K. dopiero dwa lata temu zdobył się na odwagę, by zawiadomić prokuraturę. Wtedy do jego oskarżeń dołączył ówczesny 14 – latek.

Zbigniew R. po zatrzymaniu został osadzony w areszcie, który zamieniono mu ostatecznie na dozór policyjny i 20 tys. zł kaucji.

Zbigniew R był proboszczem parafii pod wezwaniem św. Wojciecha W Kołobrzegu w latach 1998-2008. Został odwołany przez biskupa z powodu podejrzeń o utrzymywanie stosunków seksualnych z dorosłym mężczyzną. Został również suspendowany, co oznacza zawieszenie w pełnieniu obowiązków księdza.
Podczas dzisiejszej rozprawy apelacyjnej sąd podtrzymał wyrok pierwszej instancji w całości. Wyrok uprawomocnił się. – Po otrzymaniu uzasadnienia wyroku rozważymy czy wniesiemy o kasację wyroku – powiedział nam adwokat Zbigniewa R. mecenas Wiesław Breliński.

[2012.12.20] GK24.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: