19-letni ministrant oskarżony o przestępstwa seksualne

19-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego został oskarżony o przestępstwa seksualne wobec nieletnich. Oskarżony i ofiary to ministranci jednej z ostrowskich parafii, pokrzywdzeni są w wieku od 8 do 10 lat.

Jak poinformował zastępca Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Kaliszu.

19-latkowi zarzucono, że we wrześniu 2012 roku w Ostrowie Wielkopolskim doprowadził małoletniego do obcowania płciowego.

– W dalszych zarzutach opisano inne zachowania oskarżonego, głównie z okresu od września do listopada 2012 r., w wyniku których doprowadził czterech innych małoletnich do poddania się czynnościom o charakterze seksualnym – powiedział prokurator Walczak.

Mężczyzna w styczniu został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 15 lat więzienia.

Z ustaleń prokuratury wynika, że zarówno sprawca jak i pokrzywdzeni to ministranci jednej z ostrowskich parafii. Do przestępstw miało dochodzić m.in. na terenie kościoła i przykościelnych obiektów.

O sprawie miał się dowiedzieć proboszcz, który poinformował o wszystkim rodziców jednego z poszkodowanych ministrantów, ci zawiadomili policję.

[2013.04.03] PolskaLokalna.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: