Ministrant molestował chłopców w kościele

„Superexpress”: Ministrant z Ostrowa Wielkopolskiego zmuszał swoich młodszych kolegów do stosunków oralnych. Prokuratura dotarła do czterech ofiar.

Łukasz G., 19-letni ministrant w ostrowskiej parafii był lubiany przez księży, a wśród młodszych kolegów wzbudzał szacunek. Swoje ofiary, chłopców między 8 a 10 rokiem życia, potrafił zastraszyć i zmusić do milczenia. Do wykorzystywania seksualnego dochodziło najczęściej na zakrystii, nawet chwilę po skończonych mszach.

Wpadł na gorącym uczynku, przyłapany przez jednego ze starszych kolegów, który o całym zajściu powiadomił matkę pokrzywdzonego chłopaka. – To zło, którym nie możemy się pogodzić – mówi dziennikarzom Superexpressu ks. Paweł Kostrzewa, proboszcz ostrowskiej parafii.

Sprawa trafiła do prokuratury, a swoje zeznania złożyło już czterech poszkodowanych ministrantów. Łukasz G. trafił do aresztu.

– Zarzucono mu, że we wrześniu 2012 r. w Ostrowie Wielkopolskim , stosując podstęp i wykorzystując swoją przewagę fizyczną, doprowadził małoletniego do obcowania płciowego – mówi na łamach Superexpressu Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Za gwałt i molestowanie nieletnich Łukaszowi G. grozi 15 lat więzienia.

[2013.02.23] Onet.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: