Zarzuty za molestowanie. Ministrant zboczeńcem

Ministrant (19 l.) z jednej z ostrowskich parafii molestował młodszych kolegów. Robił to w przykościelnej toalecie! Na szczęście sprawa ujrzała światło dzienne i 19-letni zboczeniec usłyszał już zarzuty Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wlkp.

Śledczy ustalili, że 19-letni ministrant zmusił do obcowania płciowego 8-letniego (sic!) ministranta. O fakcie powiadomił księdza inny z ministrantów, który spostrzegł całą sytuację.

Wszczęcie śledztwa nastąpiło w dniu 3 stycznia 2013 r. W jego trakcie, w dniu 12 stycznia 2013r., doszło do przedstawienia zarzutów 19 – letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wlkp. Zarzucono mu, że we wrześniu 2012r. w Ostrowie Wlkp. stosując podstęp, a także wykorzystując swoją przewagę fizyczną doprowadził małoletniego do obcowania płciowego. W dalszych zarzutach opisano inne zachowania podejrzanego, głównie z okresu od września do listopada 2012 r., w wyniku których doprowadził trzech innych małoletnich do poddania się czynnościom o charakterze seksualnym.

Pokrzywdzeni, mający od 8 do 10 lat, zostali przesłuchani na wniosek Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wlkp. przez Sąd Rejonowy, z udziałem psychologa, w trybie przewidzianym przepisami kodeksu postępowania karnego.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. na posiedzeniu w dniu 14 stycznia 2013r. wniosek uwzględnił i zastosował tymczasowe aresztowanie.

Czyny zarzucone podejrzanemu zakwalifikowano m.in. jako przestępstwo z art. 197 § 3 pkt. 2 kodeksu karnego zagrożone karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności oraz art. 200 § 1 kodeksu karnego zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

[2013.01.14] Ostrow24.tv

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: