FiM – Pedofilów u nich dostatek

Kolejny ksiądz pedofil za kratkami. Wprost przepadał za nagimi ministrantami.

W ostatnim dniu maja na wniosek Prokuratury Rejonowej w Koszalinie tamtejszy sąd wydał nakaz tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy 52-letniego księdza Jerzego Ubermana, proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Słowinie (powiat Darłowo, diecezja koszalińsko-kołobrzeska). Księdzu przedstawiono zarzut molestowania seksualnego 12-letniego chłopca i innych ministrantów w Słowinie oraz Zarańsku (parafia pw. św. Stanisława BM, powiat Drawsko Pomorskie, gdzie przebywał wcześniej). Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10 (art. 200 kodeksu karnego).

Dzień wcześniej proboszcz został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej w Sławnie. W efekcie przeszukania – na plebanii odnaleziono czasopisma, kasety pornograficzne i płyty DVD zawierające sceny z udziałem dzieci. Ks. Uberman przyznał, że są jego własnością. Zeznania dotychczas przesłuchanych chłopców nie pozostawiają wątpliwości, że padli ofiarą aktywnego pedofila. Dwunastolatek ujawnił, iż przez co najmniej pół roku ksiądz zmuszał go do rozbierania się, namawiał do wspólnej kąpieli, kazał nago „na czworaka” chodzić po pokoju, wkładał mu w majtki rękę, po czym wąchał ją i lizał.

Kuria biskupia w Koszalinie twierdzi, że do biskupa Mariana Gołębiewskiego nie docierały żadne skargi na księdza Ubermana. Kurialiści odbijają piłeczkę, podnosząc, że tuż przed aresztowaniem w parafii odbyła się wizytacja duszpasterska, podczas której „można było przecież powiadomić biskupa”. Wzorem bp. Alojzego Orszulika można byłoby wówczas wysłać ks. Ubermana na misje (vide – sprawa ks. Pawłowicza)

[2003] FaktyiMity.pl Nr 24(171)/2003

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: