24-letnia kobieta zatrzymana w związku z szantażem księdza

Warmińsko-mazurska policja zatrzymała 24-letnią kobietę podejrzewaną o udział w gangu, który szantażem próbował wymusić od jednego z księży z województwa warmińsko-mazurskiego 275 tysięcy złotych.

Bożena Przyborowska powiedziała, że kobieta, która została zatrzymana w zasadzce zorganizowanej przez policję, jest przesłuchiwana. To trzecia osoba zatrzymana w związku z próbą szantażu księdza.

Wcześniej zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden został już aresztowany pod zarzutem wymuszenia rozbójniczego, a udział w przestępstwie drugiego z mężczyzn jest ustalany. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

O grupie próbującej wymusić od jednego z księży z województwa warmińsko-mazurskiego 275 tys. złotych poinformował w niedzielę detektyw Krzysztof Rutkowski. Według Rutkowskiego, ksiądz kilka dni temu został wywieziony w perfidny sposób przez młodą kobietę ze swojej parafii do hotelu pod Łodzią, gdzie po podaniu mu środków odurzających został wprowadzony do pokoju hotelowego.

Jak wynika z relacji księdza, dwóch uzbrojonych w broń palną sprawców wtargnęło do pokoju z kamerą video i utrwaliło całe zdarzenie na taśmie. Szantażyści zażądali od księdza 315 tys. złotych w zamian za nieupublicznianie zarejestrowanego materiału. Po pertraktacjach kwotę ustalono na 275 tys. zł. Ksiądz o zdarzeniu poinformował detektywa Rutkowskiego, a ten policję.

Według policji, dwoje z zatrzymanych – kobieta i mężczyzna, któremu prokuratura postawiła zarzut wymuszenia rozbójniczego, to dziennikarze współpracujący z mediami warmińsko-mazurskimi.

[2003.09.24] WP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: