Dziennikarze zamieszani w szantaż księdza

Warmińsko-mazurska policja zatrzymała kolejne dwie osoby w związku z próbą szantażu księdza. Za próbę wymuszenia pieniędzy od księdza w zamian za nieupublicznienie kasety z kompromitującym nagraniem zatrzymano już 5 osób, w tym dwoje dziennikarzy.

„W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie trwają przesłuchania zatrzymanych w czwartek 24-letniego Piotra W. z Kętrzyna i 40-letniego Andrzeja G. z Bisztynka” – powiedziała rzeczniczka prasowa olsztyńskiej policji Bożena Przyborowska.

Złożony został także wniosek o aresztowanie zatrzymanej na początku tygodnia Małgorzaty L., która jest podejrzana o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Wcześniej do aresztu trafił Bartłomiej I., a wobec Piotra S. prokurator zastosował dozór policyjny.

O grupie próbującej wymusić od jednego z księży z województwa warmińsko-mazurskiego 275 tys. złotych poinformował w minioną niedzielę detektyw Krzysztof Rutkowski. Według niego, ksiądz został wywieziony w perfidny sposób przez młodą kobietę ze swej parafii do hotelu pod Łodzią, gdzie po podaniu mu środków odurzających został wprowadzony do pokoju hotelowego.

Tam – jak wynika z relacji księdza – dwóch uzbrojonych w broń palną mężczyzn kamerą wideo nagrało kompromitujący go film. Szantażyści zażądali 315 tys. złotych w zamian za nieupublicznianie zarejestrowanego materiału. Po pertraktacjach kwotę ustalono na 275 tys. zł. Ksiądz o zdarzeniu poinformował detektywa Rutkowskiego, a ten – policję.

Dwoje z zatrzymanych, Małgorzata L. i Bartłomiej I., byli dziennikarzami, współpracowali z lokalnymi mediami. Bartłomiej I. był m.in. korespondentem tygodnika „Gazeta w Kętrzynie”, dodatku do „Gazety Olsztyńskiej”. Z kolei Małgorzata L. odbywała staż absolwencki w redakcji „Gazety w Kętrzynie” oraz współpracowała z lokalnym wydaniem „Gazety Olsztyńskiej” – „Warmia i Mazury”.

[2003.09.26] WP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: