FiM – Tunel w mózgu

W Warszawie ksiądz zażądał budowy dwukilometrowego tunelu pod Doliną Służewiecką, bo przeszkadza mu planowana droga. Mimo potwornych kosztów takiej inwestycji radni natychmiast klepnęli pomysł klechy.

Dolina Służewiecka zakorkowała się na amen cztery lata temu, kiedy oddano do użytku most Siekierkowski. Zaprojektowano więc przebudowę Trasy Siekierkowskiej aż do ul. Puławskiej. Zamiast skrzyżowań miały tam powstać estakady. Z planów oczywiście nic nie wyszło i kierowcy klną, tak jak klęli. Niedawno opóźniającą się przebudową arterii zajęli się radni miejscy z komisji infrastruktury. – Jesienią w Dolinie Służewieckiej korki będą jeszcze większe, bo do użytku ma być oddany kolejny fragment Trasy Siekierkowskiej – poinformował jeden z radnych. Uznano więc, że należy jak najszybciej zbudować estakady.

Przeciwko temu zaprotestował ksiądz Józef Maj, proboszcz parafii św. Katarzyny. Kościół Maja stoi tuż przy trasie. Ksiądz orzekł, że jeżdżące obok ciężarówki zniszczą skarpę, kościelne mury i popsują mu widok z okien plebanii. Żąda budowy niemal dwukilometrowego (!) tunelu pod Doliną Służewiecką od ul. Anody (dawnej Rosoła) do św. Bonifacego. Plan budowy estakady w sąsiedztwie kościoła ksiądz Maj nazwał barbarzyństwem. Radni prawicy natychmiast poparli Majowy projekt. Nawet nie brali pod uwagę, że w ubiegłym roku Zarząd Dróg Miejskich odrzucił koncepcję tunelu, o którym mówi ks. Maj, uznając, że inwestycja byłaby trzykrotnie droższa, a prace trwały dłużej niż przy budowie estakady. Jeden z ekspertów uważa nawet, że budowa tunelu kosztowałaby dziesięć razy więcej, bo przeszkodą jest Potok Służewiecki. Tuż po decyzji radnych Mirosław Kazubek, dyrektor ds. Inwestycji w Zarządzie Dróg Miejskich, stwierdził, że jest katolikiem i z księdzem Majem walczył nie będzie. Zamówił kolejną kosztowną ekspertyzę – projekt przebudowy dróg w okolicy Doliny Służewieckiej. Dyrektor nie ukrywa, że życzenie księdza jest dla niego rozkazem. Nawet jeśli nie powstanie tunel, to estakady pod oknami księdza, tuza prawicy, być nie może i kropka. Kierowcy jeszcze wiele lat postoją w gigantycznych korkach. Będą mieli czas na modlitwy!

[2006] FaktyiMity.pl Nr 41(345)/2006

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: