Ksiądz podejrzany o molestowanie seksualne dzieci

O molestowanie seksualne dwóch dziewczynek poniżej 15. roku życia i doprowadzenie trzeciej poniżej 18 lat do obcowania płciowego podejrzewa prokuratura 51-letniego Romana J., proboszcza jednej z podropczyckich parafii.

W czwartek Sąd Rejonowy w Ropczycach aresztował Romana J. na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Jak dowiedziała się „Gazeta” duchowny przyznał się do molestowania dwóch dziewczynek poniżej 15 lat. Zaprzeczył, że obcował płciowo z trzecią starszą dziewczynką. Ona także – zdaniem prokuratury – miała być przez proboszcza molestowana. Ks. Roman J. został zatrzymany w środę na polecenie prokuratury w Ropczycach.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od grudnia zeszłego roku. Prokuratura o sprawie została poinformowana przez wydział dochodzeniowo-śledczy podkarpackiej policji, która wykonuje czynności w śledztwie.

– Możemy tylko potwierdzić, że ks. J. został przez nas zatrzymany i doprowadzony do prokuratury – mówi Paweł Międlar z podkarpackiej policji.

Prokuratura również nie zdradza szczegółów sprawy. – Dla dobra pokrzywdzonych dziewczynek – uzasadnia Zygmunt Zięba, wiceszef ropczyckiej prokuratury.

Według naszych informacji dziewczynki miały być molestowane przez duchownego około trzy lata temu. Do tej pory przesłuchano blisko 50 osób, głównie dzieci. Zdaniem śledczych liczba pokrzywdzonych dziewczynek może być większa.

Ale prokuratorzy mówią nam, że mieszkańcy Małej pod Ropczycami, gdzie ks. Roman J. od kilku lat jest proboszczem, niechętnie mówią o poczynaniach duchownego.

Ks. J. był pierwszym dyrektorem Katolickiego Radia Via w Rzeszowie, które powstało w 1994 roku. Proboszcz jest znany z organizowania w Małej od wielu lat Międzynarodowego Zlotu Motocyklistów.

[2010.04.29] Gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: