Szok! Zakonnice wyrzucają ludzi z domu! Siostry Miłosierdzia

Sprawy takie jak afera w Zakopanem raczej nie budują zaufania między wiernymi a Kościołem.

Siostry Miłosierdzia z Warszawy zadają się nie mieć w sobie zbyt wiele miłości do bliźnich. Zakonnice wygrały w sądzie proces o przyznanie im nieruchomości zapisanej niegdyś zgromadzeniu w spadku. Grunt znajduje się w Zakopanem i tamtejsze miejskie władze są gotowe oddać go siostrom. Jest jednak pewien problem – na nieruchomości przyznanej zakonnicom stoi komunalna kamienica zamieszkana przez 14 rodzin. Wydawać by się mogło, iż uduchowione kobiety ze zrozumieniem podejdą do trudnej sytuacji lokatorów kamienicy – ale nie. Zakonnice żądają przekazania im budynku bez ludzi w środku. Dziennikarze Radia Zet opisują rozpacz mieszkańców kamienicy:

jak mówili reporterce Radia ZET, kiedy siedem lat temu wprowadzali się do budynku to musieli mieszkania wyremontować, bo „to była ruina”. „Myśmy dostali tutaj przydział jako mieszkania docelowe. I co, teraz mamy iść pod most?” – pytała jedna z lokatorek. Inna żaliła się, że siostry nie mają miłosierdzia, bo „gdyby miały miłosierdzie to by tak nie robiły. One kategorycznie postawiły sprawę, chcą dom i koniec. A co z nami?” – pytała starsza pani.

Ktoś powie, że prawo jest prawem i nie ma co żałować ludzi wyrzucanych z domu na życzenie zakonnic. Przecież Siostry Miłosierdzia powinny dysponować swym majątkiem tak samo, jak wszyscy.

Lecz czy na pewno akurat zakonnice powołujące się na Boże Miłosierdzie powinny wcielać w życie najbardziej brutalne zasady gospodarki rynkowej?

[2009.09.13] Pardon.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: