Zakonnice z Zabrza skazane. Horror w sierocińcu

W zakonnym ośrodku wychowawczym wychowanie było bardzo złe.

Cztery lata temu śląska policja rozpoczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 8-letniego chłopca. Dochodzenia nadal nie udało się dokończyć, lecz w jego trakcie doszło do ujawnienia prawdy o innych drastycznych wydarzeniach. Oto bowiem jeden z oskarżonych o zabójstwo mężczyzn wyznał policjantom, że był świadkiem oraz uczestnikiem gwałtów i bójek w zabrzańskim ośrodku prowadzonym przez zakonnice ze zgromadzenia sióstr boromeuszek.

Szybko okazało się, że w ośrodku rzeczywiście dochodziło do straszliwych rzeczy – przede wszystkim gwałtów dokonywanych przez starszych wychowanków na młodszych. Sprawcom mocno ułatwiały działanie zakonnice, które np. zamykały w pokoju niemal dorosłych mężczyzn z małymi chłopcami.

Proces trwał dwa lata, ale w końcu zapadły wyroki. Jak poinformowało Radio Katowice ta bulwersująca sprawa skończyła się skazaniem dwóch zakonnic. Szefowa ośrodka dostała 2 lata w zawieszeniu, a jedna z jej pracownic 8 miesięcy w zawieszeniu. Media niestety nie informują, czy podjęto jakieś kroki prawne wobec młodych zwyrodnialców.

Oczywiście, do podobnych zdarzeń jak w Zabrzu mogło dojść w placówce prowadzonej przez kogoś innego niż zakonnice. Jednakże szczególnie przykre jest, iż tragiczne przeżycia spotkały dzieci oddane pod opiekę Kościoła.

[2010.09.18] Pardon.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: