Skrzynka skarg: proboszcz dyktator

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:

Chciałam zwrócić uwagę na przykrą dla mnie sprawę dotyczącą Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci należących do parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu. Otóż nasze dziecko uczęszcza do szkoły, która należy do innej parafii i tam zależało nam, aby przystępowało do do Pierwszej Komunii Świętej, razem z koleżankami i kolegami, których zna i wśród których nie czuje się obco.

Jakie było nasze zdziwienie, kiedy proboszcz, ks. Jan Mrowca, kategorycznie odmówił nam możliwości przystąpienia naszego dziecka do komunii w parafii szkoły! Tłumaczył to jednoczeniem się z parafią i innymi powodami. Pogodziliśmy się z bardzo niemiłym potraktowaniem, poczuliśmy się więźniami parafii na czele której stoi proboszcz – dyktator.

Nasze zdziwienie było jeszcze większe, kiedy dowiedzieliśmy się, że jednak niektórym rodzicom udzielono zgody, aby ich pociecha przystępowała do komunii w parafii szkoły.

Chciałam zatem zapytać wielebnego plebana jak zdołali „przekonać” go rodzice do zmiany tak kategorycznego stanowiska, a może są jakieś niepisane stawki, o których my nie wiedzieliśmy? Z tego co wiem sakramenty można przyjmować w różnych parafiach po uprzedniej zgodzie proboszcza. Być może zgoda na przeniesienie komunii do innej parafii w Rzekuniu kosztuje.

[2013.05.05] Moja-Ostroleka.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: