Wypadek na obwodnicy Chojnic. Nie żyje proboszcz Wiesław Madziąg

Policja zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch aut osobowych na obwodnicy Chojnic otrzymała o godzinie 11. Po przyjeździe ratowników okazało się, że dwie osoby zginęły na miejscu. Jedną z ofiar wypadku na obwodnicy Chojnic jest ksiądz Wiesław Madziąg, proboszcz Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach.

Aktualizacja, godz. 16:30
W tragicznym wypadku, do którego doszło w czwartek 13 czerwca 2013 roku na obwodnicy Chojnic, zginął ks. Wiesław Madziąg. Pogrzeb najprawdopodobniej odbędzie się we wtorek.

Ksiądz, który od kilkunastu lat był proboszczem parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach, wzbudzał wiele kontrowersji ze względu na niekonwencjonalny sposób bycia.

Ale duchowni z Chojnic apelują aby teraz, po tragedii do której doszło w czwartek, nie rozpamiętywać tego, co się działo w przeszłości.

– Codziennie, aż do pogrzebu, który wstępnie zaplanowaliśmy na wtorek, będziemy odmawiać różaniec w intencji księdza Madziąga – mówi ksiądz Jacek Dawidowski, proboszcz chojnickiej bazyliki.

– Oczywiście będziemy się modlić również za osobę, która zginęła w drugim samochodzie – deklaruje ksiądz Dawidowski. – Wcześniej jednak musimy skontaktować się z jego rodziną.

Aktualizacja godz. 15.00
Służby ratunkowe i prokurator zakończyli swoje czynności. Odcinek drogi krajowej nr 22, na którym doszło do wypadku jest już przejezdny.

Aktualizacja godz. 14.20
Przedstawiciel Diecezji Pelplińskiej potwierdza, że jedną z ofiar wypadku jest Wiesław Madziąg, proboszcz Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach. – Na miejsce wypadku pojechał ksiądz prałat Jacek Dawidowski, który potwierdził tragiczne doniesienia – dowiadujemy się w diecezji.

Aktualizacja godz. 14:00
Droga w miejscu wypadku nadal jest nieprzejezdna. Na miejscu nadal pracuje jeden zastęp straży pożarnej oraz policja i prokurator. Mundurowi zalecają objazd przez miasto.

Aktualizacja godz. 12.05
Jak podaje Radio Gdańsk, prawdopodobną przyczyną wypadku był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania. Kierowca skody zginął na miejscu, kierowca peugeota pomimo 40 minutowej reanimacji, również nie przeżył.

* * *

Obecnie policjanci zajmują się ustalaniem przyczyn wypadku i zabezpieczaniem miejsca zdarzenia. – Na tę chwilę możemy tylko powiedzieć, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – mówi Renata Konopelska-Klepacka, z chojnickiej policji. – Szczegóły i okoliczności będzie wyjaśniała prokuratura.

Droga jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują strażacy i policjanci.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jedną z ofiar wypadku był proboszcz jednej z chojnickich parafii.

[2012.06.13] DziennikBaltycki.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: