Bytów. Druga sprawa księdza Andrzeja

Sąd Rejonowy w Bytowie umorzył postępowanie wobec księdza Andrzeja G., byłego przełożonego klasztoru franciszkanów w Kwidzynie, który spowodował wypadek i próbował przekupić policjantów.

Sąd Rejonowy w Bytowie umorzył postępowanie wobec księdza Andrzeja G., byłego przełożonego klasztoru franciszkanów w Kwidzynie, który spowodował wypadek i próbował przekupić policjantów. Prokuratura Rejonowa w Bytowie zapowiada złożenie apelacji.

Do zdarzenia doszło blisko rok temu. 36-letni ksiądz spowodował wypadek, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu. Stwierdzono u niego 1,95 promila alkoholu.

Próbował przekupić bytowskich policjantów, oferując łapówkę, kierował też pod ich adresem obraźliwe słowa. Podczas przesłuchania tłumaczył, że niewiele pamięta. Powołani w tej sprawie biegli wydali opinię przychylną księdzu.

Na ostatniej rozprawie prokurator zażądał 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz skierowania na leczenie specjalistyczne. Sąd jednak postępowanie umorzył.

– Nie zgadzamy się z wyrokiem – mówi Ryszard Krzemianowski, zastępca prokuratora rejonowego w Bytowie. – Złożymy apelację do Sądu Okręgowego w Słupsku.

[2001.10.29] NaszeMiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: